8 TED videó babákról, nevelésről, amelyet szülőként mindenképp nézz meg

Nyolc rendkívül érdekes TED beszédet szeretnék ajánlani nektek. Ezek a videók olyan témákat érintenek, mint a boldogság szülőként, az anyatej rejtélyei, a képernyőidő félelmei, a terhességgel kapcsolatos hazugságok, a magzati tanulás, a babák gondolkodása, a sikeres gyermeknevelés, és a csecsemők meglepően logikus gondolkodása. Úgy gondolom ezek olyan érdekes témák, amelyek minden szülővel szembejönnek inkább előbb mint utóbb. Nézzük meg hogyan nyilatkoznak az említett témák szakértői. (Mindegyik videónak van magyar felirata.)

„For parents, happiness is a very high bar” /A szülői boldogság elérésének nehézségei/
Jennifer Senior bemutatja, hogy a szülői boldogság néha elérhetetlenül magas cél lehet, és megosztja gondolatait a szülői szerep nehézségeiről és örömeiről.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>

„What we don’t know about mother’s milk” /Amit nem tudunk az anyatejről/
Katie Hinde felfed néhány meglepő tényt az anyatejjel kapcsolatban, és eloszlat néhány tévhitet, amelyek körülveszik ezt az alapvető fontosságú táplálékforrást.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„3 fears about screen time for kids — and why they’re not true” /3 dolog a képernyőidőről és ezek cáfolatai/
Sara DeWitt kideríti, hogy melyek azok a tévhitek a gyermekkori képernyőidővel kapcsolatban, amelyek valójában nem állják meg a helyüket, és megosztja a saját nézeteit egy olyan témában, amellyel kapcsolatban nagyon sokat lehet olvasni, de rendkívül sok az egymásnak ellentmondó információt is.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„The lies we tell pregnant women” /Hazgságok, amelyeket a terhes nőknek mondunk/
Sofia Jawed-Wessel feltárja a terhes nők körül kialakult hazugságokat, és arra buzdít, hogy másképp közelítsük meg a terhesség és a szülés témáját.
A témában már mi is írtunk egy blog posztot „Nagyanyáink tanácsaitól a tudományig – A terhességi tévhitek megértése” címmel.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„What we learn before we’re born” /Amit születés előtt tanulunk/
Annie Murphy Paul érdekes adatokat oszt meg azzal kapcsolatban, hogy mi mindent tanulunk még azelőtt, hogy megszületnénk, és milyen hatással van ez későbbi életünkre.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„What do babies think?” /Mire gondolnak a babák?/
Alison Gopnik felfedi a csecsemők gondolkodásának rejtelmeit, és rávilágít arra, hogy mennyire logikusak és érzékenyek is lehetnek már nagyon fiatal korban.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„How to raise successful kids — without over-parenting” /Hogyan neveljünk sikeres gyerekeket „túlnevelés” neélkül/
Julie Lythcott-Haims arról beszél, hogyan neveljük fel sikeres gyermekeinket, miközben elkerüljük a túlzott szülői beavatkozást, és hogyan segítsük őket az önállóság és felelősség kialakításában.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>


„The surprisingly logical minds of babies” /A babák meglepően logikus gondolkozása/
Laura Schulz bemutatja, milyen logikusan gondolkodnak a csecsemők, és megosztja kutatási eredményeit a kisgyermekek gondolkodásáról.

Kattints ide ha nem indulna el a videó >>

Remélem, hogy ezek a videók érdekes és inspiráló gondolatokkal látnak el titeket a szülői utazásotok során. Jó nézelődést!
Láttál olyan előadást, ami nagyon tetszett és a listába kívánkozna? Gyűjtsük ezeket a komment szekcióban!

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Hozzászólnál? Itt a lehetőség:

Ne maradj le a további érdekességekről és kedvezményekről!

Havonta maximum egy emailt kapsz tőlünk, illetve máris küldünk egy 10%-os kupont.

Nézz szét legnépszerűbb termékeink között is

Kapcsolódó cikkek

Növekedési ugrások az első évben

Növekedési ugrások a babák első évében. Mi történik és hogyan segíthetünk?

A babák életének első éve csodálatos, de kihívásokkal teli időszak, amely tele van fejlődési mérföldkövekkel és hirtelen változásokkal. Az egyik legizgalmasabb és egyben legmegterhelőbb jelenség a növekedési ugrások. Ezek a rövid időszakok intenzív testi és szellemi fejlődést hoznak, és bár gyakran járnak nyűgösséggel, étvágynövekedéssel és alvászavarokkal, valójában a babák fejlődésének természetes részei. Ebben a cikkben végigvezetünk azon, hogy a baba életének első évében mikor várhatók ezek a növekedési ugrások, mik a legjellemzőbb tüneteik, és hogyan támogathatjuk őket ezekben az időszakokban.

Read More »
Egyensúlyozó deszka

Kisgyermekek mozgásfejlődésének támogatása 1-3 év között – tippek és eszközök

Az 1-3 éves korosztály számára a világ felfedezése a mozgás által kezdődik. Ez az időszak a gyermek életében tele van mérföldkövekkel: az első lépések, az önálló járás, a szaladgálás és az ugrálás mind a mozgásfejlődés részei. Szülőként hatalmas szerepünk van abban, hogy támogassuk őket ebben az izgalmas fejlődési folyamatban. Ez nemcsak a megfelelő módszerek és eszközök kiválasztását jelenti, hanem azt is, hogy teret és bátorítást biztosítunk számukra. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan segíthetjük elő a kisgyermekek mozgásfejlődését, miközben játékos és örömteli élményeket nyújtunk nekik.

Read More »
Játszószőnyegek korosztályok szerint

Milyen játszószőnyeget válasszunk a különböző korú babáknak?

A játszószőnyeg egy alapvető babakellék, amely nemcsak a szórakozást, hanem a fejlődést is elősegíti. Ahhoz azonban, hogy maximálisan kihasználhassuk a játszószőnyegek nyújtotta előnyöket, fontos, hogy a gyermek életkorának és fejlődési szakaszának megfelelő típust válasszunk. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogy milyen játszószőnyegek felelnek meg az egyes korosztályoknak, és milyen funkciókat érdemes keresni.

Read More »
Vízzel tölthető játszószőnyeg előnyei

Vízzel feltölthető játszószőnyegek: A babák fejlődésének szórakoztató eszköze

A babák számára a játék nem csupán szórakozás, hanem az elsődleges tanulási forma, amely során felfedezik a világot és fejlesztik képességeiket. A vízzel feltölthető játszószőnyegek különleges élményt kínálnak, hiszen a babák mozgását, érzékszervi fejlődését és kíváncsiságát egyaránt támogatják. Ezek a szőnyegek biztonságos és izgalmas módon ösztönzik a kicsiket arra, hogy aktívan fedezzék fel a világot. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogy milyen előnyei vannak ezeknek az eszközöknek, és miért érdemes minden szülőnek beszereznie egyet.

Read More »
Baba étkészlet választás szempontok

Babáknak való étkészletek kiválasztása: Mire figyeljünk?

A kisgyermekek etetése az egyik legfontosabb és legérzékenyebb napi tevékenység a szülők számára, ezért nem csoda, hogy az étkészlet kiválasztására különösen nagy hangsúlyt kell fektetni. A baba számára megfelelő étkészlet nemcsak a kényelmes etetést segíti, hanem támogatja a biztonságos és önálló étkezésre való szoktatást is. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a baba első tányérja, evőeszköze és pohara kiválasztásakor, hogy az etetés könnyű, élvezetes és mindenekelőtt biztonságos legyen.

Read More »
Kontrasztos játékok előnyei

Így segítik a kontrasztos játékok és könyvek a babák látásának és kognitív képességeinek fejlődését

Az első néhány hónap a baba életében kulcsfontosságú időszak a látás és a kognitív képességek fejlődése szempontjából. A babák kezdetben homályosan látnak, és a színfelismerésük is korlátozott. Ebben az időszakban a kontrasztos játékok és könyvek különösen hasznosak, hiszen ezek segítenek élesebbé tenni a látásukat, és támogatják a vizuális ingerek feldolgozásának fejlődését. Az éles fekete-fehér minták és a kontrasztos színek stimulálják az agy látásközpontját, ezzel hozzájárulva a babák érzékszervi és kognitív fejlődéséhez.

Read More »
×
×

Cart